Witaminy a choroby skory

Witaminy a choroby skory

Jeśli Google „Chiny” lub „olimpiada” ty w danym dniu w ostatnich miesiącach, z wyjątkiem kilku tygodni Chiny były dotkniętych śmiertelnych trzęsienia ziemi, będzie przytłoczony prysznicem ujemnego pokrycia z nurtu zachodnie media przeciwko Chinom i jego hosting Olimpiady w Pekinie 2008.

Przez wiele miesięcy prowadzących do igrzysk w Pekinie, Chiny została poddana zachodniej mikroskopem z zarzutów i skarg wobec kraju i jego rządu zamiatanie na wszystkich terenach, od wielkich problemów politycznych, takich jak Tybet, prawa człowieka, prawa protestować, prasy i wolności religijnej ; problemów społecznych, w tym zanieczyszczenie powietrza, rządowej relokacji mieszkańców Pekinu; do spiskowych opowieści o specjalnych efektów wizualnych ceremonii otwarcia i ultra wydajności chińskich sportowców; i bardziej trywialne displeasures o utratę parę drogich okularach, trudności, aby uzyskać dostęp do Olympic Green, angielski standard ochotników i nadmiernej chęci mieszkańców, aby pomóc gości cudzoziemca. Lista jest długa.

Jakby tego było mało, korespondent NBC udał się na polowanie na żywo TV dla chińskich żywności w Pekinie. Rzućmy okiem na to, co znalazła: gigantyczne skorpiony, jaszczurki, jedwabniki, koniki morskie, ogony iguana i obornika chrząszczy. Inne zachodnie reportors cytowane również głowę królik, świnia mózg i penisa zwierząt. Jako mieszkaniec Pekinu z 20 wkładki na haluksy PLUS latach życia tam i kochanka żywności siebie, mam trochę wiedzy, gdzie szukać tych egzotycznych rzeczy, nie wspominając o ich jedzeniu kiedykolwiek. Chodź, Chiny mają 5000 lat cywilizacji – zachodni reporterzy nie można poważnie myśleć o portretowaniu Chińczyków jako barbarzyńskie aboriginals lub spowodowanych przez człowieka jedzenia kanibali, prawda?

Artykuł napisany przez: